کد خبر : 8445
۱:۲۷ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱

دهمین اجلاسیه شهدا و ایثارگران روحانی استان اصفهان

به گزارش خبرگزاری

(سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان اصفهان)

در تاریخ ۲۹ آذر ماه سال ۱۳۹۷، دهمین اجلاسیه شهدا و ایثارگران روحانی استان اصفهان برگزار گردید. نماینده ولی فقیه در استان امام جمعه اصفهان صبح امروز در دهمین اجلاسیه شهدا و ایثارگران روحانی استان اصفهان گفت: شهیدِ روحانی، حجت‌الاسلام سیدنورالله طباطبایی‌نژاد نخستین فردی بود که در مجلس شورای اسلامی علیه بنی‌صدر سخنرانی کرد.

آیت‌ الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد افزود: کسی که می‌خواهد الگوی دیگران باشد، ابتدا باید خود در راه مستقیم حرکت کند، در غیر این صورت مثل این است که بخواهد سایه چوب کجی را راست کند، پیش از آن که چوب را صاف کند؛ مردم مثل سایه هستند و اگر الگوها کج شدند، مردم هم کج می‌روند.

وی با بیان این که حرفی که روحانیت شیعه می‌زند به آن عمل می‌کند، گفت: روحانیتی که در دوران دفاع مقدس مردم را به دفاع از میهن اسلامی تشویق می‌کردند، خود نیز این کار را می‌کردند و در جبهه‌ها حضور داشتند، اتفاقی که در ادیان دیگر رخ نمی‌دهد.

آیت الله طباطبایی افزود: روحانیون مسیحی از کلیساهای خود بیرون نمی‌آیند، در میان برادران اهل تسنن نیز کم پیش آمده که در مقابل دشمنان بایستند و به شهادت برسند؛ این در حالی است که روحانیون شیعه نسبت به جمعیت، بیش از مردم شهید داده‌اند.
نماینده مردم خوزستان در خبرگان رهبری نیز دراین مراسم با بیان اینکه شهدا درس ایستادگی و مقاومت در برابر دشمن دادند گفت: اکنون نیز ما نباید به آمریکا و اروپا اعتماد کنیم.

آیت الله کعبی با اشاره به اینکه دشمن با آدرس غلط دادن می خواهد بین روحانیت و مردم فاصله ایجاد کند و به این وسیله به انقلاب ضربه بزند افزود: کسانی که به دنبال عافیت طلبی و دنیا پرستی هستند نمی توانند در مقابل دشمن ایستادگی کنند.
وی گفت: دشمن ضربه خورده به دنبال نجات خود و مقابله با تفکر مبتنی بر ایمان است و روحانیان با سرمشق گرفتن از شهیدان باید به جامعه امید بدهند تا دشمن را شکست دهند.

 

آیت الله کعبی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید شاخص این اجلاسیه حجت الاسلام و المسلمین سیدنورا… طباطبایی نژاد از مقام شامخ شهدای روحانی استان اصفهان از جمله شهیدان مدرس، بهشتی، نواب صفوی، اشرفی اصفهانی، ردانی پور و میثمی تجلیل کرد.
نماینده ولی فقیه در سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان نیز در این مراسم با بیان این که از ۴هزار و ۵۵۸شهید طلبه و روحانی کشور، ۵۹۰شهید از استان اصفهان هستند گفت: شهید حجت‌الاسلام طباطبایی‌نژاد، قنبری و حسینی از شهدای شاخص این اجلاسیه هستند.

حجت‌الاسلام رحمت‌الله صادقی افزود: از ۳هزار طلبه و روحانی استان اصفهان در زمان دفاع مقدس، بیش از هزار و ۱۱۲نفر آنان جزو رزمندگان دفاع مقدس بودند که برخی از آنان را رژیم بعثی عراق به اسارت گرفت و استان اصفهان ۲۱۵جانباز سرافراز روحانی دارد.
در دهمین اجلاسیه شهدا و ایثارگران روحانی استان اصفهان از ۴۰فرزند شهدای روحانی که جزو نخبگان و مدال‌آوران کشور هستند نیز تجلیل شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید